Sünnitus- ja günekoloogia osakond

Väljaspoolt Võru, Põlva ja Valga maakonda sünnitajad, kes planeerivad tulla sünnitama Lõuna-Eesti Haiglasse, peavad enne sünnitama tulekut kindlasti veenduma, et meie osakonnas on nende jaoks ruumi. Selleks palume enne tulema hakkamist helistada sünnitusosakonda ämmaemanda telefonil 786 8540 ja veenduda, et meil on koht olemas. Kui vaba kohta ei ole, siis me kahjuks ei saa teid vastu võtta.

Lõuna-Eesti Haigla sünnitusosakond pakub turvalisust ja privaatsust! Ootame kõiki sünnitajaid olenemata elukohast. Osakond asub haigla III korruse A-korpuses.

Ööpäevaringselt on valmis teid abistama kogenud ämmaemandad, naistearstid, anestesioloog ehk narkoosiarst ja lastearst.

Valvearst

786 8539

Valveämmaemand

786 8540

Valveõde

786 8541

 Sünnitus

Meil on väga pikaajaline kogemus regionaalanesteesias ehk seljasüstiga keisrilõigete ja normaalse sünnituse valutustamisel. Üldnarkoosita keisrilõige säästab last ja annab emale võimaluse saada laps kohe rinnale ka operatsiooniga lõppeval sünnitusel. Ämmaemandate abi ja nõuannete toel on võimalik valida erinevaid sünnitusasendeid, pakume võimalust ka vette sünnitada.

Sünnitus

Sünnitustoad on kaasaegse sisustusega. Pärast sünnitust pakume sünnitajale koos tugiisikuga võimalust jääda peretuppa või soovi korral üksikpalatisse. Hinnad: suur peretuba 30 eurot/ööpäev, tavaperepalat 15 eurot/ööpäev. Perepalati hinnad ei sisalda tugiisiku toitlustust.

Sünnitus

Kindlasti on sünnituse juurde oodatud teie kõige lähedasem inimene, et seda ilusat hetke jagada! Kui saabute haiglasse pisut vara ja sünnitustegevus pole veel alanud, saame pakkuda võimalust jääda õige hetke ootele osakonda või haiglas asuvasse pansionaati.

Sünnitus

PEREKOOL 

Aktiivselt tegutsevas perekoolis on võimalik kuulata erinevaid loenguid rasedusest, sünnitusest, seadusandlusest, vastsündinu hooldusest ja imetamisest. Perekooli loenguid viivad läbi ämmaemandad ja sotsiaaltöötaja. Loengud on emadele ja tugiisikutele tasuta ning eelregistreerimist pole vaja. Basseinis toimub igal kolmapäeval rasedate vesivõimlemine.

INDIVIDUAALNE ÄMMAEMAND/NAISTEARST SÜNNITUSEL

NIPTIFY-test

IMETAMISNÕUSTAMINE

Imetamisnõustamisel saate nõu ja tuge erinevate imetamisega seotud probleemide korra. Nõustamist pakuvad kõik osakonna ämmaemandad. Nõustamine on tasuta. Eelregistreerimine tel 786 8540.

RASEDUSKRIISI NÕUSTAMINE

Sünnitus

Tasuliste teenuste eest saate maksta nii sularahas kui pangakaardiga. Maksmine toimub osakonnast väljakirjutamise päeval.

Osakonnas on kõik võimalused haiguste diagnostikaks, kohese ultraheli, röntgenoloogiliste ja laboratoorsete uuringute võimalus, nii konservatiivne kui ka operatiivne ravi.

Teeme erinevad günekoloogilisi operatsioone/ protseduure

  • Laparoskoopiline kirurgia (lastetuse põhjused; munasarjade operatsioonid; munajuhade operatsioonid; liidete vabastamised; steriliseerimine);
  • Hüsteroskoopilised operatsioonid- polüüpide, väikeste müoomisõlmede, emakasiseste liidete ja emaka vaheseina eemaldamiseks. Ka verejooksude diagnostilisel eesmärgil.
  • Avatud kõhukoopa operatsioone
  • Tupekaudseid operatsioone
  • Tupe plastilisi operatsioone
  • Uriinipidamatuse kirurgilist ravi
  • Operatsioone välistel suguelunditel
  • Raseduse katkestamist medikamentoosselt kuni 9 rasedusnädalani
  • Raseduse katkestamist naise soovil kuni 11 rasedusnädalani.