Lõuna-Eesti Haigla osaleb heategevusprojektis

Lõuna-Eesti Haigla osaleb Ukraina sõprade abistamiseks heategevusprojektis. Haigla annetas ühe kiirabiauto Rotary Klubi Tallinn Vanalinn omandusse, kes kohandas ja varustas auto vastavalt Ukraina rindemeedikute vajadustele. Ettepaneku kiirabiauto annetamiseks tegi Võru kiirabi juhataja Kevin Lumi.

Autosid on rindele tarvis erinevaid, ennekõike maastikuvõimekaid ja töökindlaid, sest sõjaolukorras võib väiksemgi ebaõnnestumine maksta kellelegi elu. Ragnar Sassi eestvedamisel on NAFO 69 brigaad, mis teeb koostööd Ukraina sõjaväelastega, praeguseks tarninud Eestist Ukrainasse juba üle 330 sellise auto. Rahastus nende ostmiseks on tulnud toetajatelt enam kui 20 riigist.

Rotary Klubil Tallinn Vanalinn saatis juuni alguses Ukraina rinde poole teele korraga kaks komplekteeritud kiirabiautot. Kuna sõit kestis 36 tundi järjest, oli igas autos kaks juhti. Seekord oli juhtide seas ka Võru kiirabi töötaja Arvo Kiuru – oma mees roolis! Klubi kattis kõik kulud auto toimetamiseks Kiievisse, kus auto annetati organisatsioonile nimega “HELP99 UKRAINE”. Sealt antakse auto edasi konkreetsele sõjaväeüksusele.