Mammograafiabuss

Mammograafiabussi graafik Võrumaal:

  • 10.08.-11.08.2024 Antsla vald, Antsla Gümnaasiumi juures (Hauka laat)
  • 17.10.-08.11.2024 Võru, Kagukeskuse Selveri parkla
Lisainfo

Uuringule saate minna, kui kuulute sel aastal sõeluuringu sihtrühma või kui teil on arsti saatekiri. Mammograafiat tehakse alates 30. eluaastast rinnakaebustega naistele arsti saatekirja alusel ja alates 50. eluaastast profülaktiliselt iga kahe aasta tagant. Oluline on eelnevalt mammograafiabussi aeg broneerida, mida saab teha helistades:

Tartu Ülikooli Kliinikum: Registreerimine telefonil 731 9411 tööpäevadel kell 8.00–16.00.

Eesmärk on avastada rinnavähk enne, kui kasvaja on tekitanud kaebusi ja organismis levima hakanud. Rinnavähi varajane avastamine võimaldab alustada ravi õigeaegselt.

On tähtis, et ka ilma kaebuste või sümptomiteta naised uuringul käiksid, sest rinnavähk varajases staadiumis endast märku ei anna. Rinnanäärme radioloogiline uuring ehk mammograafia on väikese kiirgusdoosiga, mis on tervisele ohutu.

Rinnavähi sõeluuring on kindlustatud naisele tasuta. Naised, kes on sõeluuringu sihtgrupist nooremad või vanemad, peaksid rinnakaebuste korral pöörduma perearsti või naistearsti poole, kes teeb esmase läbivaatuse ning suunab vajadusel rinnauuringutele. Saatekirjaga on ka neile naistele kliinikumis uuringud tasuta. Kui Te ei kuulu sõeluuringu sihtgruppi või Teil puudub saatekiri, saab uuringul osaleda tasulise vastuvõtuna.