Kirurgiaosakond

Kirurgiaosakonna missiooniks on osutada parimat ravi kirurgiliste haigustega patsientidele ning arendada eriala vastavalt uutele arengusuundadele maailmas.

Operatsioonidel kasutame järjest enam endoskoopilist metoodikat, mille eeliseks võrreldes avatud lõikusega on väiksem operatsioonijärgne valu ja lühem haiglas viibimise aeg.

Kirurgiaosakonnas ravitakse ja uuritakse patsiente erinevate operatsioone vajavate probleemide korral:

  • üldkirurgilised - meie osakonna kirurgide ampluaa on viimastel aastatel oluliselt laienenud. Lisaks laparoskoopilisele sapipõie eemaldamisele on lisandunud ka laparoskoopilised kubeme- ja nabasonga operatsioonid ning laparoskoopiline pimesoole operatsioon. Alates 2012. aastast oleme alustanud oma osakonnas gastroösofageaalse reflukshaiguse kirurgilise raviga;
  • uroloogilised - alates 2011. aastast on meie haiglas võimalused ka erinevateks kuseteede endoskoopilisteks operatsioonideks;
  • traumatoloogilis-ortopeedilised: patsientidele pakutakse nii plaanilist kui ka erakorralist abi (kõõluste õmblused, luumurdude osteosünteesid ning erinevate liigeste endoskoopilised).

1

Osakonna kontakt ja töötajad:

Arstide tuba A korpus 786 8521
Arstide tuba B korpus 786 8574
Õendusjuht Angela Siidra 786 8522

 

dr Denis Uksov kirurgia valdkonna ravijuht
dr Eva-Maria Kersalu üldkirurg
dr Kaarel Tammur  üldkirurg
dr Peeter Treumuth üldkirurg
dr Andrei Uksov kirurgiliste erialade vanemarst-konsultant
dr Eva-Lota Volmer üldkirurg
dr Sirje Teppo LOR-arst

Osakonna tutvustus

Kirurgiaosakonnas on avatud 25 kirurgilist ja 4 päevakirurgia voodit. Osakonna juurde kuulub ka kahe operatsioonitoaga operatsiooniplokk. Alates 2000. aastast pakume ka päevakirurgia teenust, mis tähendab, et väiksemate operatsioonide järgselt saab patsient samal päeval koju. Haiglas on ööpäevaringne kirurgivalve.