Seoses viirushaiguste levikuga oleks hea oma lähedase külastamist haiglas vältida, et nii patsientide kui ka iseenda tervist hoida.

Eelkõige soovitame lähedasega telefoni teel kontakti pidada. Kui lähedase külastamine on siiski möödapääsmatu, siis palume osakonda sisenedes järgida kehtestatud hügieenireegleid. Kõige tähtsam on, et külastaja ise peab olema terve. Osakonda sisenedes andke valveõele teada, kelle juurde tahate minna. Kindlasti desinfitseerida käsi enne lähedasega kohtumist ja peale osakonnast lahkumist. Küsige personalilt, mida peab tegema, et külastamine oleks turvaline nii patsiendile kui külastajale.

Hoidke oma lähedasi!

22. veebruaril kell 15 toimub Lõuna-Eesti Haiglas perekooli loengute raames seminar "Mürgistusohtude ennetamine lapse sünnist kolmanda eluaastani“. Nõuandeid, kuidas muuta oma kodu uue ilmakodaniku jaoks mürgistustevabaks ja kuidas ennetada väikelaste mürgistust jagab terviseameti mürgistusteabekeskuse juht Mare Oder. Loengusse on oodatud kõik – nii emad, isad, vanaemad kui ka vanaisad. Loeng kestab 1,5 tundi ja on osavõtjatele tasuta. Peale loengut on võimalik esitada lektorile küsimusi. Loeng toimub Lõuna-Eesti Haigla III korruse C-korpuse saalis. Loengusse on vajalik eelnev registreerumine: e-post See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või telefon 786 8501.

18. oktoobril külastas Lõuna-Eesti Haiglat Tartu Ülikooli Kliinikumi uus juhatus. Kohtumisel tutvuti Meegomäel asuva haiglaga ning arutati üheskoos haiglate tulevikusuundade ja koostöövõimaluste üle. 

tük2

16. oktoobril toimus üleeuroopaline ühisüritus "Sinu käed päästavad elu". Ürituse raames viisid Lõuna-Eesti Haigla tublid kiirabitöötajad läbi õpet Väimela Kutsehariduskeskuses ja Võru Linnavalitsuses.

IMG 0727IMG 1049IMG 1052

Lõuna-Eesti Haiglas on lapseootel naisele kättesaadav kõige kaasaegsem kromosoomhaiguste sõeluuring - Eesti teadlaste loodud NIPT (non-invasive prenatal testing) testi nimega NIPTIFY.

Loe edasi: Kõige kaasaegsem kromosoomhaiguste sõeluuring nüüd ka Lõuna-Eesti Haiglas

Alates oktoobrist on Lõuna-Eesti Haiglas võimalik teha närvi- ja lihaste uuringuid. Uuringuid teeb neurofüsioloog Tea Lepik. Uuringule saab registreerida telefonil 786 8569. Vajalik saatekiri!

Närvi- ja lihaste uuringud (ENG kood 6268 – elektroneurograafia ja ENMG kood 6267 - elektroneuromüograafia) neuroloogias on kui südameuuring EKG (elektrokardiograafia) kardioloogias.

Uuring võimaldab:

  • selgitada perifeersete närvide ja lihaste kahjustust (kas on või ei olegi?)
  • määrata kahjustuse raskusastet (kerge, keskmine, raske)
  • kahjustuse ulatust (kas üks, mitmed või kõik närvid ja lihased)
  • kahjustusprotsessi laadi (demüeliniseeriv, aksonaalne või segatüüpi)
  • protsessi akuutsust (äge või krooniline).
  • traumade järgselt mõista närvikahjustuse nivood ja hinnata prognoosi otsustamaks ravivõimaluste üle.
Närviuuringul tunnevad patsiendid väikesi elektriimpulsse ja lihasuuringul väikesi nõelatorkeid, mis tavaliselt probleeme ei tekita.
Uuring on tervisele ohutu. Enne uuringut erireegleid patsientidel järgida ei tule.

Lehekülg 1 / 6